Czasem brakuje nam pomysłów na to jaką fryzurę możemy ułożyć z naszych włosów. Zwłaszcza na męskie fryzury podczas zapuszczania, gdy włosy kompletnie nie chcą z nami współpracować. Uwierz mi… Przechodziłem przez to. Dlatego właśnie, chciałbym Ci pomóc i pokazać jakie ja fryzury układałem podczas zapuszczania włosów. Znajdziesz teraz link do profili na Instagramie, na których możesz znaleźć inspirację z fryzurami 😀

Na moim kanale youtube znajdziesz serię filmików poświęconą długim włosom. Jeśli dopiero planujesz zapuszczanie, to zachęcam Cię do obejrzenia. Dowiesz się, z czym wiążę się zapuszczanie włosów.

Po lewej moje zdjęcie, gdy byłem ostatnio u fryzjera na przycinanie boków (styczeń 2019). Po prawej, aktualne zdjęcie maj 2020.

Pomysły na fryzury podczas zapuszczania włosów
Pomysły na fryzury podczas zapuszczania włosów

Część zdjęć jest zrobionych, gdy nie miałem pojęcia, że będę prowadził tego bloga, dlatego mogą lekko odbiegać od świetnej jakości.

1. Początek zapuszczania męskich włosów.

Na początku, gdy zdecydujesz się zapuszczać włosy pojawia się pytanie. Czy zapuszczać od momentu, w którym jesteś teraz, czy skoczyć do fryzjera i poprosić o przycięcie i wtedy zapuszczać. Nie ma złotej odpowiedzi :c. Ogólnie zaleca się żeby zapuszczanie długich włosów u mężczyzn zacząć od długiej góry i krótkich boków. Ja tak zrobiłem i było w porządku.

Na początku będziesz miał zwykłą fryzurę. Tą samą, którą układałeś na co dzień. Przez najbliższy miesiąc, dwa, trzy powinieneś ją móc jeszcze jakoś w miarę układać. W zależności od tego jaka jest Twoja fryzura.

2. Jak układać fryzurę podczas zapuszczania włosów.

Po około czterech miesiącach moje włosy miały długość jak na poniższym zdjęciu. W zależności od Twojej fryzury startowej, Twoje włosy też tak mogą wyglądać, lub nie :c.

Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów
Zdjęcie Z 6 Marca
Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów
Zdjęcie z 31 Marca

Po mniej więcej 2 miesiącach od zapuszczania boki wyglądają tak jak na powyższym zdjęciu. U Ciebie może to potrwać dłużej, jeśli zaczynałeś z bokami zgolonymi na zero. Góra w moim przypadku miejscami jest na tyle duża, że można to spiąć, ale wygląda beznadziejnie. W tym samym czasie włosy układałem na bok, tzw “slide part”.

Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów

Slide part (zaczes na bok) jest fryzurą, którą polecam układać do momentu, gdy nasze boki trochę urosną. Wtedy można będzie włączyć je jakość do gry i próbować układać nowe fryzury.

Fryzura, gdy boki nam trochę urosną:

Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów

Na powyższym obrazku widać fryzurę, która używa już powoli boków. One już weszły do akcji. Jeśli Twoje boki nie są jeszcze na tyle długie, żeby zaczesać je w tył, to nie rób tego na siłę. Przeczekaj ten etap i próbuj za pomocą pomad układać je ku dołowi.

3. Pomysły na fryzury, gdy boki są już dłuższe.

Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów

Jeszcze raz przepraszam, że moje zdjęcia nie są profesjonalne, ale robiąc je, nie wiedziałem, że kiedyś będę je udostępniał dalej.

Świetnym pomysłem na ułożenie włosów jest fryzura Dicaprio z Titanica. W Polsce znana również jako “Na Marka z M Jak Miłość”

W tym filmiku, autor pokazuje jak zrobić taką fryzurę na własną rękę.
Góra powinna mieć 17-20 cm długości, tył 15-17 cm, a boki 7-10 cm.

Jeśli Twoje boki są już bardzo długie, możesz próbować zrobić też klasyczny zaczes do tyłu.

Feyzury Męskie Podczas Zapuszczania Włosów

Instagramowe profile z długimi włosami

Poniżej znajdziesz listę profili na instagramie, które warto obserwować, gdy zapuszczamy włosy. Pomogą Ci w tej nierównej walce z odstającymi włosami :D.

Przystojny mężczyzna ubrany na czarno
Obrazek z napisalem "Najwięszke błędy modowe nastalatków"