Obrazek Przedstawia Mężczyznę Z Długimi Włosami

Długie męski włosy mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne. Wielu mężczyzn chciałoby zapuścić swoją grzywę, ale napotykają na problemy. W tym wpisie postaram się poruszyć temat długich włosów u mężczyzny. Sam jestem posiadaczem włosów o długości do szczęki. Jeżeli planujesz zapuścić włosy, rzuć okiem na plusy i minusy długich włosów.

Plusy długich męskich włosów

Wyróżniasz się

Długie włosy są ogromnym wyróżnikiem. Rozejrzyj się po mężczyznach, których mijasz na ulicy. Zdecydowana większość ma krótkie włosy. Jeżeli mają długie, to często jest to długi tłusty kucyk, lub dredy. Zdrowe długie włosy są ogromnym wyróżnikiem, który sprawi, że to na Ciebie kobiety mogą zwrócić uwagę.

Długie włosy to dużo możliwości na stylizacje

Jest masa możliwość na stylizacje długich męskich włosów. To nie jest tak, że możesz je albo tylko spiąć, albo tylko rozpuścić. Z własnego doświadczenia wiem, że mam więcej możliwości niż wtedy gdy miałem krótkie włosy.

Wydasz mniej pieniędzy

Długie męskie włosy to spora oszczędność. Mając długie włosy, rzadziej chodzisz do fryzjera. Przy krótkich włosach zaleca się chodzić co 3 tygodnie. W przypadku długich włosów nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze. Nie musisz też wydawać aż tak wiele pieniędzy na produkty do stylizacji włosów.

Oszczędność Czasu

Nienawidziłem układać krótkich włosów. Szczotka, suszarka, prestyler, pomada, puder. Masakra. 20 minut stania przed lustrem tylko po to, żeby mieć spoko fryzurę to dla mnie za długo.
Zakładając, że rano zaspałem, i nie mam czasu na ułożenie włosów, to mając je długie wyglądam całkiem ok. Przy podobnym scenariuszu mając krótkie włosy i nic z nimi nie robiąc, wygląda to słabo. Włosy odstają i nie chcą się układać. Ten plus bardzo często zachęca mężczyzn do zapuszczania długich włosów.

Czujesz się jak gwiazda filmowa

Kojarzysz motyw filmowy, w którym mężczyzna wygląda jak milion dolarów, a wiatr powiewa mu włosy? Tak się właśnie czujesz z długimi włosami.

Minusy długich włosów

Długie męskie włosy = kołtuny

Główny minus. Włosy się plączą i potrzeba czasu, żeby je przywrócić do normalnego stanu. Często jest to bolesne lub czujemy, że to syzyfowa praca. Przeczesujemy włosy przez parę minut, a mimo wszystko są całe splątane. Jeżeli nie rozplączesz włosów, wyglądają one słabo, i nie będziesz w stanie przeczesywać włosów ręką w ciągu dnia.

Obrazek Przedstawia kobiete, która rozplątuje włosy. Częsty problem długich włosów u mężczyzn

Spięte włosy są niepraktyczne

Długie męskie włosy w początkowych fazach zapuszczania są okropne! Nie będziesz w stanie spiąć boków, ponieważ będą za krótkie. Będzie to bardzo przeszkadzało zwłaszcza przy wysiłku fizycznym. Przykładowo biegając na bieżni, Twoje włosy będą opadać na czoło i przeszkadzać. W takich momentach przydają się opaski na czoło.
W momencie, gdy włosy przeszkadzają, wielu mężczyzn odpada i idzie do fryzjera ściąć włosy.

Długie męskie włosy bardziej się przetłuszczają

Mając krótkie włosy, myłem je co 2 dni. Teraz jest coraz trudniej. Powodem tego może być to, że zdecydowanie częściej dotykam swoich włosów. Przez to włosy mają większą tendencję to przetłuszczania się. Przy krótkich włosach raczej tak często nie dotykasz włosów, ponieważ z rana ułożyłeś fryzurę i raczej nie ma potrzeby poprawiania jej.

Obrazek przedstawia mężczyznę, Johnego Deppa w średnio długich włosach

Przygniatasz włosy

Bardzo często zdarza się tak, że przypadkiem przygnieciesz włosy, kładąc się na nich. Bark przygniecie włosy, a ty będziesz chciał podnieść samą głowę? Przygotuj się na ból jakby ktoś pociągnął za Twoje włosy

Podsumowanie

Panowie, należy pamiętać, że nie każdemu będą pasować długie męskie włosy. Jest wiele obrazków, które porównują tego samego mężczyznę z krótkimi, i długimi włosami. Warto jednak zawsze spróbować czegoś nowego. Ta myśl była w mojej głowie, gdy zaczynałem. Teraz nie żałuję i zachęcam każdego mężczyznę do zapuszczenia długich włosów.

Obczaj Facebooka

Obrazek przedstawia mężczyzne patrzącego w okono. Obok jest napis "jak nie miec brduenj twarzy"
Obrazek z napisalem "Najwięszke błędy modowe nastalatków"